Prawidłowe mycie zębów, to właściwe szczotkowanie

Prawidłowe mycie zębów, to właściwe szczotkowanie

O konieczności regularnego mycia zębów nie trzeba chyba nikomu przypominać. Ale czy wiecie, że nadmierne i zbyt mocne szczotkowanie może przynieść więcej szkód niż korzyści?

  

  

Nadmierne szczotkowanie szkodzi!

Nadmierne szczotkowanie zębów to nawyk, który może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej.  Zbyt silne i częste przyciskanie do zębów twardego włosia szczoteczki może prowadzić do ścierania szkliwa, nadwrażliwości zębów, uszkodzenia dziąseł i odsłonięcia korzeni zębów. Te zmiany zwiększają ryzyko próchnicy, chorób przyzębia, a nawet utraty zębów. 

Choroby zębów mogą mieć negatywny wpływ na ogólną kondycję organizmu, ponieważ sprzyjają rozprzestrzenianiu się bakterii z jamy ustnej do krwiobiegu i innych narządów. Bakterie te mogą wywoływać różne schorzenia, takie jak choroby układu krążenia, dolegliwości układu pokarmowego czy stany zapalne stawów.

Siła tkwi w delikatności

Aby zapobiegać skutkom nadgorliwego szorowania, warto stosować się do następujących zasad:

  • używać szczoteczki o miękkim włosiu 
  • masować zęby i dziąsła delikatnie, okrężnymi ruchami, bez przyciskania
  • myć zęby nie dłużej niż 2-3 minuty, minimum dwa razy dziennie
  • stosować pasty zawierające hydroksyapatyt, minerał wzmacniający szkliwo i uzupełniający jego ubytki Takim preparatem jest Natural Toothpaste Nanosilver Care od Raypath. 
  • czyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznej lub irygatora. Pozwala to pozbyć się resztek jedzenia i płytki nazębnej - głównego czynnika chorobotwórczego jamy ustnej
  • spożywać produkty bogate w białko, wapń, fosfor oraz żelazo, które wpływają na mineralizację i rozwój twardych tkanek zęba
  • regularnie odwiedzać dentystę i leczyć ewentualne ubytki lub choroby przyzębia.

Uśmiech przez całe życie

Zęby są zbudowane z kilku warstw tkanek, w tym pokrywającego koronę szkliwa. Szkliwo jest najtwardszą tkanką ludzkiego organizmu, wymaga jednak troskliwego traktowania. Intensywne szczotkowanie zębów nie jest korzystne dla zdrowia jamy ustnej i może prowadzić do poważnych problemów. Dlatego warto dbać o prawidłową higienę zębów i dziąseł, regularnie kontrolować stan uzębienia oraz poddawać się zabiegom higienizacji. Stosując się do tych prostych reguł, można cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez całe życie.

Sięgnij po pastę na stronie https://raypath.eu/pl/produkty/the-ritual-108/ i wzmocnij swoje zęby.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, skontaktuj się ze swoim Partnerem Biznesowym Raypath. 

Susipažink su mūsų inovaciniais produktais